ALFA IN - výroba, poradenství, prodej a servis

Laserové svařování a čištění

Laserové svařování je moderní metoda svařování, která využívá vysokého výkonu laserového paprsku k tavení a následnému spojování materiálů. Při laserovém svařování je koncentrovaný laserový paprsek zaměřen na svařované místo. To zajišťuje vysokou přesnost sváření, protože laserový paprsek lze velmi přesně zaměřit na požadované místo, což umožňuje svařování malých a složitých detailů.

Další výhodou je minimální deformace materiálu, protože laserový paprsek cílí teplo vydávané laserem pouze do malé oblasti, což snižuje možnost deformace okolních oblastí mimo laserový paprsek.

Laserové čištění

Jednoduchou výměnou koncovky na hořáku lze přeměnit laserovou svářečku pro potřeby laserového čištění. Nejčastěji se používá laserové čištění k odstranění rzi nebo barvy z povrchu materiálu.

Výhody laserového a klasického svařování

Dodání pracoviště

Zákazníkům dodáváme kompletně vybavené celé pracoviště na klíč ke svařování nebo čištění materiálů. Velmi dbáme především na bezpečnost a proto se můžete spolehnout, že námi dodané pracoviště splňuje nutné požadavky na zajištění bezpečnosti při práci s laserovým paprskem. Dodáváme také ochranné pomůcky a příslušenství.

Zajišťujeme podporu, servis, při předání probíhá zaškolení a potřebné ukázky provozu.

Můžete se přijet podívat na naše firemní pracoviště, kde si můžete prohlídnout ukázku svařování a práci s laserovým paprskem např. pro čištění materiálu.

Model strojeRuční laserový svařovací stroj LWS
Výkon laseru1500W 2000W 3000W IPG / RAYCUS
Vlnová délka laseru1070 NM
Délka vláknaStandardní 10M / maximálně 15M
Rozsah rychlosti svařování0~120 mm/s
Chladicí systémPrůmyslový vodní chladič
Rozsah teplot pracovního prostředí15~35 ℃
Doporučená tloušťka svařování0,5-4 mm
Pracovní napětí230 V

*1500 W může svařovat 5 mm uhlíkovou ocel, 5 mm nerezovou ocel, 2 mm hliník
  2000 W může svařovat 7 mm uhlíkovou ocel, 7 mm nerezovou ocel, 3 mm hliník