ALFA IN - výroba, poradenství, prodej a servis

Laserová pracoviště

Pro zákazníky zajišťujeme výrobu laserových pracovišť, která jsou navržena a vyrobena v souladu s platnou legislativou a příslušnými předpisy, aby splňovala nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti. Konstrukce našich pracovišť je zhotovena z odolné hliníkové konstrukce, zajišťující stabilitu a spolehlivost zařízení.

Opláštění laserového pracoviště je k dispozici ve dvou atraktivních barevných variantách: šedo/bílé a modro/bílé. Bílá barva je vždy použita uvnitř buňky, což zlepšuje osvětlení a celkovou viditelnost pracovního prostoru. Standardní rozměry typové buňky jsou 3 m × 2 m × 2,2 m (délka × šířka × výška), s otevřenou stropní částí. V případě potřeby je možnost vyrobit pracoviště s krytou stropní částí.

Na základě výsledků analýzy rizik pro konkrétní pracoviště navrhneme konkrétní aplikaci. Laserová pracoviště jsou z bezpečnostních důvodů navržena pro efektivní a pohodlnou práci jedné osoby. Standardně jsou vybavena posuvnými dveřmi o šířce 1 m respektive 1,5 m, což umožňuje snadný přístup do prostoru. Z důvodů bezpečnosti jsou dveře vybaveny bezpečnostním kontaktem a signalizačním majákem. V případě poškození opláštění laserovými paprsky nabízíme náhradní díly panelů.

Ve specifických případech, kdy je možnost úrazu osob pohybujících se v okolí svařovacího pracoviště je konstrukce doplněna stropní částí. Osvětlení je zajištěno moderními LED světly, které poskytují optimální osvětlení bez zbytečného tepelného zatížení.

Zákaznické úpravy

Rozměr pracoviště je možné přizpůsobit dle požadavků zákazníka. V případě potřeby je možné vyrobit pracoviště s krytou stropní částí. Proto v rámci našich služeb nabízíme také možnost dodání kompletního systému odsávání zplodin (odsávací digestoř, odsávací kolejnice), včetně filtrační jednotky a systému dopravy zplodin z pracoviště svařování (umístěné v prostoru laserové buňky dle potřeb zákazníka respektive pracovního procesu). Tímto zabezpečíme čisté a zdravé pracovní prostředí pro obsluhu.

Volitelné příslušenství

Pro specifické potřeby můžeme vybavit vaše laserové pracoviště profesionálními svařovacími stoly nebo svařovacími zdroji o výkonu (od 1500 W do 3000 W), které mohou být chlazené vodou nebo vzduchem.

K laserovému pracovišti můžeme dodat kompletní sadou osobních ochranných prostředků (kukla pro laserové svařování, vhodné oblečení a rukavice), abychom zajistili maximální bezpečnost a pohodlí pro uživatele.

Bezpečnost a školení

Všechna laserová pracoviště jsou navržena a dodána v souladu s platnou legislativou a příslušnými předpisy, aby splňovala nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti zejména dle ČSN EN 60825.

Samozřejmostí je poskytnutí školení bezpečnosti a rizik práce s laserovými zdroji a pracovišti. V rozsahu dodávky laserové buňky náleží školení obsluhy pracoviště. Školení bezpečnosti poskytujeme v místě sídla naší společnosti popřípadě u zákazníka.

Vizualizace